Vytvořte si koláž z vlastních fotek


Když si lidé zařizují nové bydlení, kromě těch praktických záležitostí přichází na řadu i estetika a výzdoba interiéru bytovými doplňky. Každé obytné prostředí zútulní stínící technika na oknech, záclony a závěsy, vhodná svítidla i nábytek. Na závěr se do vhodných míst na zdi zavěšují obrazy. Motivy obrazů či obrázků bývají zpravidla v podobě maleb či fotografií od uznávaného autora a někteří lidé jsou schopni vymalovat obraz sami. Velice působivé jsou také některé typy fototapet a v současné době se k výzdobě interiérů nabízí i fotoobrazy z vlastních snímků ve velmi vysokém rozlišení.

svatební prsteny

Fotoobraz koláž je jednou z možností, jak uplatnit tvůrčího ducha a vytvořit na stěně obytného prostoru něco unikátního, s čím se doposud nikdo nesetkal. Koláže fotografií mají totiž jednu zásadní výhodu, a sice vytvoříte kombinaci snímků, které do sebe zapadají tematicky nebo vytváří určitý příběh.

Téma – tématem koláže může být kupříkladu vaše snoubenka a posléze i milující manželka. Posbíráte několik fotek jejího obličeje nebo celé postavy a sestavíte snímky tak, aby vytvořily poutavý koncept z různých míst, kde jste spolu byli na dovolené či na výletě. Když se vám podaří snímky na sebe navázat ve vhodném grafickém editoru, aby do sebe plynule zapadaly, bude to velmi fascinující. Dalšími zajímavými tématy pro koláže fotek mohou být kromě lidských postav i zvířata, rostliny či přírodní scenérie. Koláž z několika menších snímků pak může mít i velký rozměr, pokrývající polovinu stěny v ložnici nebo v pracovně.

svatební střevíčky

Příběh – koláže v podobě příběhu mohou připomínat kreslené komiksy. Poskládáte k sobě fotografie tak, jak jste prožívali nějakou událost, například jak probíhala vaše svatba, od přípravy dekorací a svatebních šatů přes svatební obřad až k oslavě v zámecké zahradě na zámku v Hluboké nad Vltavou, na Červené Lhotě nebo na letištní ploše některého z vybraných aeroklubů.