Dva nejvýkonnější pomocníci při balení předmětů do krabic


Kdybychom vám položili otázku, jaké dva nejvýkonnější pomocníky při balení věcí do kartonových krabic a balení větších předmětů, co se do krabic nevejdou, znáte, jak byste odpověděli? Po chvíli rozmýšlení by zřejmě většina z vás odpověděla, že tím prvním je bublinková fólie. S identifikací toho druhého byste možná měli trochu potíže, a tak vám napovíme – pro balení velkých předmětů, jako je nábytek nebo velké domácí spotřebiče, je nejvýhodnější tenká stretch natahovací fólie.

bublinková fólie

Zaměříme-li nyní pozornost na bublinkovou fólii, jaké jsou její typické vlastnosti, pro něž si ji stále ceníme jako jednoho z nejlepších balicích materiálů?

Zdravotní nezávadnost – někteří lidé považují plasty za cosi podřadného a dávají striktně přednost přírodním materiálům. To ale neznamená, že musí být všechny plasty vysloveně škodlivé, například polyetylen, z něhož se bublinková fólie vyrábí, je ze zdravotního hlediska naprosto bezpečný a zhotovují se z něj i sáčky pro potraviny a krevní konzervy při dárcovství krve. Do bublinkové fólie tedy můžete zabalit třeba chleba.

dívka s fólií

Pevnost – fólie s bublinkami se zhotovují v takové tloušťce, abyste fólii při běžné manipulaci jen tak neprotrhli. Vysoká pevnost jí předurčuje využitelnost v mnoha náročných situacích při procesu balení a také při zakrývání předmětů před malováním bytů a odstraňováním staré malby. Bublinková fólie je mnohem lepší krycí materiál, než tenká fólie, určená přímo pro tyto účely.

Nízká cena a dostupnost – s výrobou bublinkové fólie se začalo v šedesátých letech dvacátého století a zpočátku šlo o nový typ tapety na zeď. Jakmile se zjistilo, že tento výrobek nesplňuje estetické standardy, hrozilo by zastavení jeho výroby, ale kdosi přišel s nápadem balit do fólie mnoho předmětů o různých hmotnostech a nápad, využít fólii s bublinkami pro logistiku, byl na světě. Díky tomu ji dnes seženete takřka všude na světě, přičemž cena bublinkové fólie https://www.balteto.cz/bublinove-folie/ je stále velice nízká.