Pronájem auta z pražské půjčovny je možný i z letiště


Pronájem vozidel se těší velkému zájmu veřejnosti, protože někteří lidé vozidlo nemají a nevyplatí se jim jej vlastnit a jiní jej sice mají, ale v případě závady nebo autonehody se půjčovna vždy hodí. Co byste ale také měli vědět, je možnost pronajmout si vůz z půjčovny auta v Praze přímo na letišti Václava Havla v Praze. Tento postup má řadu výhod a mohli bychom si je tu alespoň v krátkosti připomenout:

jízda po silnici

Návštěva ze zahraničí – každý, kdo zavítá na pražské ruzyňské letiště, ocitá se před odbavovací halou v situaci, kdy se musí rychle zorientovat a odebrat se odtud správným směrem. Letiště je koncipováno tak, že jsou tu k dispozici vozidla taxislužby nebo linky městské hromadné dopravy, a přeprava odtud jakýmkoli směrem je v tomto duchu spíše hektická, než poklidná. Pokud si ale pronajmete vůz přímo na letišti, bude vám přistaven před příletovou halu a program vašeho dne či více dnů je už jen na vás, a to bez chaosu a přelidněných městských linek a bez taxikáře před vámi. Můžete odtud vyrazit kamkoli.

cestování do přírody

Výhodná poloha letiště vůči dálniční síti – letiště se nachází ve velmi výhodné poloze vůči dálniční síti, to znamená, že se odtud snadno a rychle přepravíte prakticky všemi směry, například po dálnici D8 do Českého středohoří a Českého Švýcarska, po dálnici D10 do Českého ráje, a Jizerských hor, po dálnici D11 do Krkonoš, po dálnici D6 do Krušných hor, po dálnici D5 k řece Berounce a na Křivoklátsko a do Českého krasu, po dálnici D4 do Středního Povltaví a po dálnici D3 na Třeboňsko a Českokrumlovsko. S pronajatým vozem tak můžete zamířit za přírodními a historickými památkami prakticky ihned, bez čekání, stačí mít již naplánovanou trasu a alespoň přibližně vědět, co vás nejvíc oslovuje, a kam byste chtěli zamířit na výlet nebo na dovolenou. Přírodních a stavebních památek je v naší zemi celá řada a spíše budete mít problém s tím rozhodnout se, které navštívit, než s tím, že nemáte kam vyrazit.