Moderní počítače


V dnešní době má počítač téměř kde kdo. Jak mladí lidé nebo děti, tak dospělý člověk nebo dokonce už i také senior. Samozřejmě, že ne každý člověk se v tom ale umí vyznat. V dnešní době není výjimkou, že třeba i dvacetiletý člověk se v počítači vůbec nevyzná. Třeba vůbec ani neví, že existuje nějaká informační technologie anebo informatika. Myslím si a také předpokládám, že asi už na každé škole, na každé základní škole se učí informatika. Ale jenom také ty základní věci a dovednosti. Vzpomenete si i vy, co jste se učili na základní škole? Jestli to byly jenom základy na počítači anebo také něco pokročilého?

Já mám úspěšně vystudovanou školu.

Na základní škole jsme brali téměř vše. Samozřejmě, že ne ty úplně složité a náročné věci. Vždycky jsem chtěla studovat informatiku. Přála jsem si znát celkově informační technologii. Chtěla jsem znát a umět a rozluštit to, jak funguje počítač. Ale bohužel rodičům se tohle nelíbilo. Rodiče si přáli, abych šla studovat medicínu. Samozřejmě, že medicínu jsem dříve také chtěla studovat. Jenomže později jsem se dozvěděla, že počítače můžou být pro mě více zajímavé a zábavnější než nějaká medicína.

Informační technologie není pro každého.

Když jsem tohle rodičům řekla, tak kroutili očima a řekli, že si to mám pořádně promyslet, že si klidně můžu udělat několik počítačových kurzů. Rodičům jsem řekla, že si tohle nepřeji a že bych chtěla studovat to, co si přeji já. A tak nakonec asi po měsíci přemlouvání jsem rodičům řekla, že půjdu studovat informační technologii a celkově informatiku, abych porozuměla počítačům. V dnešní době se vyplatí, když umíte zacházet s počítačem, protože potom také můžete dostat opravdu lepší a lukrativní zaměstnání. V dnešní době, kdo neumí na počítači, tak podle mého názoru je ztracený. Myslím si, že už i lidé na nižších pozicích by měli umět zacházet s počítačem. Stejně tak umět cizí jazyk.