Registry k ničemu?


Registr je v podstatě seznam. Když se to vezme kolem a kolem, nic jiného to není. Komunisté měli registr zakázaných knih, existuje nebo existoval registr SPZ, tedy státních poznávacích značek a každá ordinace má také ten svůj. Tam jsou například jména pacientů se všemi jejich chorobami. A také postupem léčby. Bankovní registry slouží k evidenci klientů a jejich blízcí příbuzní jsou registry dlužníků. Je jich více, ale banky je většinou používají všechny. Nebo jejich velkou většinu. Pokud jste někdy měli jakýkoli problém, jste tam. Ne, nedostali jste žádný dopis, ani žádný mail s tím, že vás tam někdo udá, Kdepak, to nikdo nedělá. Došlo vám možná upozornění na zmeškanou splátku a pokud nereagujete, šup a jste tam. Nikdo se vás pak na nic neptá. Z vaší strany už je pozdě něco podnikat, takže se dozvíte, že tam figurujete jen při tom, když pak chcete půjčku nebo hypotéku.

symbol spoření

Banka se nestará, proč tam jste ani za co. Pro ně jste prostě dlužník a neplatič, takže z banky vyletíte pěkně velký obloukem. Inu, je to tak a pokud vás to ještě neodradilo, jistě pátráte, jak si půjčit peníze a obejít tyto pro vás tak stupidní registry. Někteří z vás se domnívají, že to snad ani nejde. A v podstatě máte pravdu.

kalkulace s penězi

Jenže je tu ještě i nebankovní sektor, kde se to bere trochu jinak. Státní banka jako dohlížecí dráb totiž přikazuje do registru nahlížet, a tak žadatele o půjčku pěkně zkontrolovat. Toto nařízení musí dodržet i nebankovní sektor. Takže se tam skutečně podívá, ale to je tak asi vše, co kolem toho dělá. Příkaz splnil. Dále se o to nestará, protože i zde vědí, jak se tam člověk může ocitnout. Takže hypotéky bez registru jsou pro ně naprosto běžnou záležitostí. A stovky, ba tisíce spokojených klientů je jasná odpověď na otázku, zda to funguje a zda se to ještě vůbec vyplácí. Pokud to chcete také zkusit, klikněte na odkaz.