Kam se hodí umělá orchidej


Umělé květiny se dnes vyrábí jako na běžícím pásu, ale důležité je zmínit hlavně to, že se výrazně změnil jejich vzhled v porovnání s dobou osmdesátých a devadesátých let. V té době se umělé rostliny využívaly spíše pro pietní účely, kladly se na hroby a byly součástí posledního rozloučení s nebožtíkem v krematoriích. Velmi často šlo o umělé věnce a smuteční květiny, a právě zde měly tyto výrobky své opodstatnění.

kvetoucí orchidej

V osmdesátých letech nebývalo příliš zvykem, že by si někdo umělými květinami zdobil obývací pokoj, koupelnu či ložnici, ale od té doby uplynulo pár desítek let a dnes je výroba tohoto prodejního sortimentu na zcela jiné úrovni. Umělé rostliny se ocitají dokonce i na svatbách, kde zastupují živou výzdobu, vzpomeňme například umělý buxus, který je takřka k nerozeznání od živé rostliny.

umělá orchidej

K nejkrásnějším a nejvíce vydařeným umělým rostlinám patří umělá orchidej. Můžete ji využít na mnoha místech a my bychom si mohli některé z nich připomenout.

Temná zákoutí – výborně se umělé orchideje hodí ke zkrášlení rohu místnosti, kam nedopadá mnoho denního světla, a kde není ani výrazné umělé osvětlení. Mohou tu být umístěné například ve vyšší nádobě tvaru širší vázy nebo v kameninovém okrasném květináči.

Sváteční stoly – na různých oslavách, kde je třeba mít bohatě prostřené stoly, se orchideje hodí jako překrásná dekorace. Orchideje krásně vyniknou i v keramických nebo kamenných mísách, případně v dřevěných či betonových květináčích, a můžete je mít umístěné i v exteriéru. Na svátečně prostřeném stole vám umělé orchideje rozhodně žádnou ostudu dělat nebudou.

Dětské pokoje – umístěte umělé květy i dětem do pokoje, nemusíte mít obavy, že je vaše ratolesti poškodí, protože na rozdíl od živých rostlin ty umělé přežijí i hrubší zacházení. I s umělou rostlinou tak můžete na děti cíleně pozitivně působit a podporovat v nich cit pro krásu a harmonii a pro kontakt s přírodou, což alespoň přispěje k vytlačování negativních počítačových her a závislosti na sociálních sítích z hledáčku jejich zájmu.