K čemu se využívá síťka mělká HARD


Pokud nemáme náš bazén zastřešený, je velmi pravděpodobné, že budeme bojovat s nejrůznějšími napadanými nečistotami. Obvykle se jedná o listy či na jaře okvětní plátky, po bouřce se pak mohou objevit i větvičky utržené silným větrem. K tomu se přidává i drobný hmyz, zlákaný blýskavým vodním povrchem, nebo i drobní savci, například myši. A je jasné, že ani jedno z toho ve vodě nechceme.

K jejich vyndání obvykle používáme klasickou bazénovou síťku, neboť tyto velké nečistoty by mohly snadno ucpat filtr. Ovšem když zajdeme do prodejny, zjistíme, že jich je na trhu skutečně velké množství. Pak můžeme jen doufat, že vybereme tu správnou. A jedním z nabízených modelů je i bazénová síťka mělká HARD Chlorito.

čistá bazénová voda

Ta se od ostatních liší tím, že není vůbec nijak hluboká. Zatímco mnohé se podobají spíše podběráku, u této tomu tak není. Navíc je také její pletivo pevně napnuté, takže se příliš neprohýbá, když jím vybíráme věci z vody.

To se však může zdát nevýhodné. Nechceme spíše takovou, která bude více prohnutá? Zde záleží na tom, k čemu ji vlastně budeme používat. Každý model se totiž hodí k něčemu jinému, a svůj účel má i tento. Navzdory přesvědčení má totiž i určité výhody, které se při používání ukážou.

míč v bazénu

Tento typ je vhodný pro sbírání nečistot přímo z povrchu. Ideální je, pokud předtím použijeme koagulant, který mikroskopické nečistoty spojí do větších vloček, které následně vyplavou na hladinu. Mělká, pevná síťka je pak pro jejich výlov ideální, neboť nehrozí, že z ní tyto vločky během procesu opět vyplavou.

Pokud tedy chceme dát našemu bazénu skutečně tu nejlepší péči, je vhodné mít sítí hned několik, každou pro jiný účel, a jejich používání kombinovat. Tím si zajistíme, že pokaždé dosáhneme nejlepšího možného vyčištění, což je základem pro udržení čisté vody. A díky tomu si pak můžeme užít v bazénu celou letní sezónu.