Chcete čerpat dotace?


Neustále se zvyšující ceny za elektřinu dohnaly mnoho lidí k tomu, že začali spotřebiče používat v době, kdy mají doma levnější proud, ale ani to nezmění fakt, že ceny jsou za elektřinu stále vyšší. Platit tedy budete více, i když více nespotřebujete. Tato nepříjemná situace nutí lidi zamyslet se nad tím, zda by nebylo od věci si na střechu nechat namontovat solární panely. Jistě vám neuniklo, že poslední dva roky přibývají solární panely na střechách i ve vašem okolí. Důvod je jednoduchý, jde právě o to, aby lidé ušetřili za odběr elektřiny od dodavatele. Když si pořídíte solární panely, sice za ně zaplatíte a nejde o malou investici, ale ta se vám vrátí zhruba do deseti let. Pak si dalších v průměru 20 let budete moct užívat elektřinu, kterou si sami vyrobíte. Tím snížíte objem odebrané elektřiny od dodavatele, a tím právě ušetříte.

solární panely

Jak s ní naložit?
Elektřinu, kterou si vyrobíte, můžete využít okamžitě, uložit anebo ji můžete prodat anebo někomu poslat. Je jen na vás, jak s ní naložíte, protože jde o vaši energii, která nepodléhá regulaci dodavatele. Protože jde ale o velkou investici, můžete si zažádat o dotace. Ty jsou určené pro každého, kdo si chce solární panely pořídit a vyrábět si tak vlastní elektřinu.

montáž panelů

Když splníte všechny podmínky dotace na fotovoltaiku, získáte dotace, které vám pokryjí velkou část pořizovacích nákladů. Co pro jejich získání musíte udělat? Ozvěte se nám a my vám poradíme co všechno je nutné doložit a splnit, abyste si mohli solární panely pořídit i vy. Jsou vhodné nejen pro starší domy, ale i pro novostavby. Proč platit dodavatelům za stále dražší energie při stejné spotřebě, když si můžete vyrábět vlastní elektřinu a být energeticky soběstačnější? Využijte možnost ušetřit, a ještě nebýt zcela závislí na dodávkách od dodavatele, protože stále častěji dochází k výpadkům proudu.