Elektřina velmi levně


Přestat platit za kteroukoli položku představuje jen a jen potíže. U každého vám hrozí, že vás takzvaně odstřihnou od zdroje. A bez vody nebo elektriky to skutečně nejde. Bez plynu ano. I když na něm vaříte, nemusí vás zajímat. Stačí vařič na elektřinu a jedete dále. Horší je to být bez vody. Ale i ta se dá nějak nanosit z veřejných zdrojů. Na koupání to asi není, ale na pití a nějakou polívku ze sáčku to bude jistě dostačující. Ovšem to poslední, elektřina, to už je na pováženou, protože na tu jede hodně věcí v domácnosti. Bez ní je to skoro katastrofa. Nebudeme si dělat iluze, že to bez ní zvládneme. Za jak dlouho se vám zkazí celý obsah lednice či mrazáku? Kde si nabijete mobil a jak se podíváte a televizi? Žehlit nepůjde, prát nepůjde a o vaření si můžete nechat pouze zdát. Pokud nemáte zahradu a ohniště.

solární panely

Jistě však lze přemýšlet o tom, jak elektriku sice platit, ale jen v zimě a jen několik stovek. Třeba tři. Jde totiž o to, že si můžete vyrobit sami svou vlastní elektřinu, a tak se placení nehorázných sum v každém měsíci můžete vyhnout. Řešením je fotovoltaická elektrárna, zkratka FVE. Co vy na to? Samozřejmě, že nejde o lacinou záležitost, ale je třeba si uvědomit, že se tato investice vrátí. Ne do roka nebo dvou, ale později. A představte si, že už od prvního spuštění okamžitě přestáváte platit třeba dva tisíce měsíčně na SIPO!

práce s panely

Navíc se část investice vrací ihned. Existuje totiž dotace na FVE, která dosahuje velmi vysokých částek. Většinou v řádu desítek tisíc, a tak je lze použít zpátky do rozpočtu. Tuto dotaci lze získat velmi snadno, pouhou žádostí s doklady o tom, že skutečně FVE máte, nebo plánujete a již jste zaplatili. Chvíli bude řehtat úřední šiml, ale pak vám peníze přistanou zpátky na účtu. A vy s nimi můžete opět hospodařit. Tak co vy na to? Nemáte chuť se do toho pustit? Klikněte na odkaz výše!